Įstatai

Įstatai

KRETINGOS MIESTO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ

ĮSTATAI

I. BENDROJI DALIS

1.1.  Pavadinimas – Asociacija Kretingos miesto vietos veiklos grupė (toliau Organizacija).

1.2.  Organizacija apima Kretingos miesto teritoriją.

1.3.  Organizacijos teisinė  forma – asociacija.

1.4. Organizacija yra ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo nuo įregistravimo dienos. Organizacija turi savarankišką balansą. Teisės aktų nustatyta tvarka ji gali turėti atsiskaitomąją bei valiutinę sąskaitas Lietuvos Respublikos ir užsienio kredito įstaigose.

1.5. Organizacija veikia laikydamasi Lietuvos Respublikos Konstitucijos (toliau – Konstitucija), Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – Civilinis kodeksas), Lietuvos Respublikos asociacijų bei kitų įstatymų, Vyriausybės nutarimų, kitų teisės aktų ir veiklą grindžia savo įstatais.

1.6. Organizacija turi teisę sudaryti įvairias sutartis, įsigyti ir nuomoti turtą, steigti filialus, užmegzti tiesioginius ryšius su tarptautinėmis organizacijomis, dalyvauti kitoje veikloje, kuri atitinka vietos veiklos grupės tikslus ir neprieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams.

1.7. Organizacija įsteigta neribotam veiklos laikui. Finansiniai metai sutampa su kalendoriniais metais.


II. ORGANIZACIJOS VEIKLOS TIKSLAI, SRITYS IR RŪŠYS

2.1. Pagrindiniai Organizacijos tikslai:

2.1.1. Skatinti aktyvią įtrauktį, siekiant propaguoti lygias galimybes ir aktyvų dalyvavimą ir gerinti įsidarbinamumą.

2.1.2. Didinant socialinę ir ekonominę marginalizuotų bendruomenių, migrantų ir nepalankias sąlygas turinčių grupių integraciją įgyvendinant integruotas priemones, įskaitant aprūpinimą būstu ir socialinių paslaugų teikimą.

2.1.3. Inicijuoti veiklas mažinančias socialinę atskirtį.

2.1.4. Skatinti privataus ir nevyriausybinių organizacijų verslo kūrimąsi.

2.1.5. Skatinti bendruomenei reikšmingo socialinio verslo kūrimąsi ir plėtrą  Kretingos mieste.

2.1.6. Vykdyti užimtumą skatinančias veiklas, siekiant padėti bedarbiams ir neaktyviems asmenims įgyti naujų įgūdžių įtraukiant juos į visuomeninę veiklą ir tarpininkaujant įsidarbinant.

2.1.7. Vystyti socialinės infrastruktūros ir paslaugų plėtrą.

2.1.8. Skatinti ir remti jaunimo iniciatyvų kūrimąsi ir (arba) veiklą.

2.1.9. Skatinti neformalaus ugdymo veiklas.

2.1.10. Skatinti veiklas, susijusias su tvariu ir vietos ištekliais grįsto turizmo plėtra.

2.1.11. Skatinti veiklas, kurios prisideda prie tvaraus vartojimo, maisto nešvaistymo ir klimato kaitos.

2.1.12. Vystyti bendradarbiavimą su kitomis miestų ir (arba) kaimo vietovių vietos veiklos grupėmis.

2.1.13. Organizuoti (vykdyti) neformalaus švietimo (ugdymo) veiklas.

2.1.14. Organizuoti (vykdyti) kultūrines, sporto ir kitas veiklas, sportinį ir rekreacinį švietimą.

2.1.15.  Rūpintis kultūrinio paveldo išsaugojimu.

2.1.16. Atstovauti, veikti ir vienyti Kretingos miesto teritorijoje esančius fizinius ir juridinius asmenis, tarpusavyje bendradarbiaujant siekti bendrų tikslų įgyvendinimo, puoselėti lygias galimybes, netoleruoti jokios diskriminacijos dėl lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, negalios, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, religijos ar kitų bruožų.

2.1.17. Kurti ir įgyvendinti socialiai ir ekonomiškai atsakingus, tvarius, kultūrinius, edukacinius, neformalaus švietimo (ugdymo), savanorystės, tradicijų puoselėjimo projektus.

2.1.18. Savarankiškai ir (arba) pagal bendradarbiavimo sutartis dalyvauti ES ir kitų finansinių fondų remiamose programose.

2.1.19. Telkti suinteresuotų vietos valdžios, verslo, nevyriausybinių ir kitų įstaigų bei organizacijų pastangas, ieškant tinkamiausių sprendimų vietovės socialinei gerovei kelti.

2.1.20. Skatinti ir palaikyti vietines žmonių iniciatyvas verslo, gamtos apsaugos, neformalaus švietimo (ugdymo), kultūros, socialinės paramos, turizmo ir kitose srityse.

2.1.21. Skatinti Asociacijos narių bendradarbiavimą su kitomis vietinėmis, regioninėmis, nacionalinėmis ir tarptautinėmis organizacijomis bei įstaigomis Lietuvoje ir užsienyje.

2.1.22. Gauti labdarą ir paramą įstatymų nustatyta tvarka.

2.3. Asociacija gali vykdyti visas veiklos rūšis (pagal EVRK), jei šios veiklos neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai, Lietuvos Respublikos Civiliniam kodeksui, Lietuvos Respublikos Asociacijų bei kitiems įstatymams, Vyriausybės nutarimams, kitiems teisės aktams ir šiems įstatams.

2.4. Organizacija turi teisę vykdyti ūkinę komercinę veiklą (teikti mokamas paslaugas, atlikti sutartinius darbus) ir vykdyti kitą įstatuose nurodytą veiklą, kuri neprieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams  ir Organizacijos įstatams.

2.5. Organizacija turi teisę teikti paramą ir labdarą bei gauti paramą ir labdarą iš Lietuvos Respublikos fizinių ir juridinių asmenų, užsienio valstybinių, užsienio valstybinių fizinių ir juridinių asmenų, tarptautinių organizacijų vadovaujantis Lietuvos Respublikos Labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka. Labdaros ir paramos dalyku negali būti Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių, Valstybinio socialinio draudimo fondo, Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų ir kitų valstybės pinigų fondų, Lietuvos banko ir kitos valstybės ir savivaldybių piniginės lėšos.

2.6. Organizacijos rėmėju gali būti kiekvienas fizinis arba juridinis asmuo, remiantis Organizacijos veiklą, Lietuvos Respublikos Labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka.

2.7. Pinigus, gautus kaip paramą, taip pat negrąžintinai gautus pinigus ir kitą turtą Organizacija naudoja juos davusio asmens nurodytiems tikslams, jeigu asmuo tokius tikslus nurodė. Organizacija gautus pinigus privalo laikyti atskiroje sąskaitoje, taip pat sudaryti išlaidų sąmatą, jei tai numatyta teisės aktuose arba pinigus davęs asmuo to reikalauja. Organizacija negali priimti pinigų ar kito turto, jei duodantis asmuo nurodo juos naudoti kitiems, negu Organizacijos įstatuose,  tikslams.

III. ORGANIZACIJOS TEISĖS IR PAREIGOS

3.1. Savo tikslams ir uždaviniams įgyvendinti Organizacija įstatymų nustatyta tvarka turi teisę:

3.1.1. nekliudomai raštu, žodžiu ar kitais būdais skleisti informaciją apie savo veiklą, propaguoti savo tikslus ir uždavinius;

3.1.2. pirkti ar kitaip įsigyti savo veiklai reikalingą turtą, jį naudoti, valdyti ir juo disponuoti;

3.1.3. samdyti asmenis įstatuose nustatytai veiklai vykdyti; gauti lėšų ar kitokio turto iš tarptautinių asociacijų, visuomeninių organizacijų, programų, teikiančių techninę, materialinę ir finansinę pagalbą, taip pat iš nevalstybinių organizacijų, fondų fizinių ir juridinių asmenų bei kitų organizacijų kaimo bendruomenių plėtros skatinimui ir kitiems socialiniams tikslams įgyvendinti;

3.1.4. turėti atsiskaitomąją ir užsienio valiutos sąskaitas bankuose, taip pat valiutinę sąskaitą bet kurioje valstybėje;

3.1.5. naudoti gautas lėšas įstatuose numatytiems tikslams įgyvendinti;

3.1.6. bendriems uždaviniams spręsti gali jungtis/stoti į sąjungas (konfederacijas),  įvairias organizacijas (tame tarpe  tarptautines) ir išstoti iš jų;

3.1.7. reorganizuotis, steigti įstatymų nustatyta tvarka filialus;

3.1.8. nutraukti savo veiklą;

3.1.9. prisiimti įsipareigojimus ir sudaryti sutartis su partneriais;

3.1.10. turėti kitų civilinių teisių ir pareigų, jei jos neprieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimams ir šiems įstatams, būti ieškovu ir atsakovu teisme.

3.2. Organizacija privalo:

3.2.1. efektyviai naudoti lėšas ir turtą, skirtus įstatuose numatytiems tikslams įgyvendinti;

3.2.2. vesti finansinės veiklos apskaitą, kuri atitiktų Lietuvos Respublikos įstatymų bei kitų teisės aktų reikalavimus, taip pat paramos teikėjų nustatytas sąlygas, neprieštaraujančias Lietuvos Respublikos įstatymams ir kitiems teisės aktams;

3.2.3. teikti finansinę – buhalterinę ir statistinę informaciją valstybės institucijoms, Organizacijos nariams, jeigu jie to reikalauja;

3.2.4. naudodama Lietuvos, užsienio šalių ir (ar) tarptautinių organizacijų bei paramos tiekėjų perduotą turtą ir lėšas bei atsiskaitydama už jų panaudojimą, vadovautis Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais teisės aktais bei tų organizacijų ar paramos teikėjų nustatytais reikalavimais;

3.2.5. mokėti mokesčius įstatymų nustatyta tvarka.

IV. ORGANIZACIJOS NARIŲ TEISĖS IR PAREIGOS, NARIŲ PRIĖMIMO, IŠSTOJIMO IR PAŠALINIMO TVARKA

4.1. Organizacijos nariais gali būti pilnamečiai veiksnūs fiziniai asmenys ir juridiniai asmenys, pripažįstantys Organizacijos įstatus.

4.3. Organizacijos narių teisės nesiskiria nuo nurodytų Asociacijų įstatyme.

4.4. Organizacijos narys privalo laikytis įstatų ir kitų vidaus veiklos dokumentų, vykdyti Organizacijos  visuotinio narių susirinkimo ir valdybos sprendimus, tausoti Organizacijos turtą.

4.5. Organizacijos narių stojamojo ir nario mokesčio mokėjimo tvarka nustatoma atskiru dokumentu, kurį tvirtina Organizacijos valdyba.

V. ORGANIZACIJOS  VALDYMO STRUKTŪRA

5.1. Organizacijos organai:

5.1.1. Organizacijos organas – visuotinis narių susirinkimas;

5.1.2. Organizacijos valdymo organai:

5.1.2.1. kolegialus valdymo organas – Organizacijos valdyba;

5.1.2.2. vienasmenis valdymo organas – Organizacijos pirmininkas.

5.2. Organizacijos pirmininkas, pirmininko pavaduotojas, valdybos nariai, kurie turi būti lojalūs Organizacijai, privalo laikytis konfidencialumo ir privalo vengti situacijų, kai jų asmeniniai interesai prieštarauja ar gali prieštarauti Organizacijos interesams.

VI. VISUOTINIS NARIŲ SUSIRINKIMAS

6.1 Visuotinis narių susirinkimas:

6.1.1. renka ir atšaukia iš pareigų valdymo organų narius;

6.1.2. papildo ir keičia Organizacijos įstatus;

6.1.3. keičia Organizacijos buveinę;

6.1.4. esant būtinybei numato papildomus reikalavimus valdybos nariams;

6.1.5. tvirtina pirmininko parengtą Organizacijos veiklos programą, jei ji parengiama;

6.1.6. skiria ir atšaukia revizorių;

6.1.7. priima sprendimą dėl metinių finansinių ataskaitų rinkinio audito ir renka auditorių ar audito įmonę; 

6.1.8.  nustato ir tvirtina stojamojo ir  nario mokesčių dydį ir šių mokesčių mokėjimo tvarką;

6.1.9. tvirtina metinių finansinių ataskaitų rinkinį, Organizacijos pirmininko pateiktą veiklos ataskaitą;

6.1.10. priima sprendimą dėl Organizacijos pertvarkymo ar pabaigos (reorganizavimo ar likvidavimo);

6.1.11. sprendžia kitus Asociacijų įstatyme ir šiuose įstatuose visuotinio narių susirinkimo kompetencijai priskirtus klausimus, jei pagal Asociacijų įstatymą tai nepriskirta kitų Organizacijos organų kompetencijai ir jei pagal esmę tai nėra valdymo organo funkcijos.

6.2. Visuotiniame narių susirinkime sprendžiamojo balso teisę turi visi Organizacijos  nariai.

6.3. Vienas narys visuotiniame narių susirinkime turi vieną balsą.

6.4. Visuotinio narių susirinkimo sušaukimo ir sprendimų priėmimo tvarka:

6.4.1. Ataskaitinį visuotinį Organizacijos narių susirinkimą vieną kartą metuose šaukia Organizacijos pirmininkas, bet ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo finansinių metų pabaigos. Pranešimą apie visuotinio narių susirinkimo datą, laiką, vietą ir darbotvarkės klausimus Organizacijos pirmininkas arba jo įgaliotas asmuo elektroniniu paštu išsiunčia Organizacijos nariams, ne vėliau kaip prieš 7 (septynias)  kalendorines dienas iki visuotinio narių susirinkimo dienos.

6.4.2. Neeilinis visuotinis narių susirinkimas gali būti sušauktas Organizacijos valdybos, Organizacijos pirmininko, arba ne mažiau kaip 1/3 Organizacijos narių reikalavimu. Pranešimą apie neeilinio visuotinio  narių susirinkimo datą, laiką, vietą, darbotvarkės klausimus Organizacijos pirmininkas arba jo įgaliotas asmuo elektroniniu paštu Organizacijos nariams, ne vėliau kaip prieš 7 (septynias)  kalendorines dienas iki neeilinio visuotinio narių susirinkimo dienos.

6.4.3. Visuotinis narių susirinkimas laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip 1/2 Organizacijos narių. Susirinkimo nutarimai priimami paprasta dalyvaujančių susirinkime Organizacijos narių dauguma, išskyrus nutarimus dėl įstatų pakeitimo, Organizacijos pertvarkymo, reorganizavimo ar jos likvidavimo.  Šie nutarimai priimami 2/3 dalyvaujančių susirinkime Organizacijos narių balsų;

6.4.4. Organizacijos narys, turintis balsavimo teisę ir susipažinęs su darbotvarke, gali raštu (el. paštu), ne vėliau kaip 1 dieną prieš vyksiantį posėdį, pranešti visuotiniam narių susirinkimui savo valią „už“ ar „prieš“ svarstomu klausimu. Tokie pranešimai įskaitomi į visuotinio susirinkimo kvorumą ir balsavimo rezultatus svarstomam klausimui.

6.4.4. Jei visuotiniame narių susirinkime nėra kvorumo, ta pačia sušaukimo tvarka, ne vėliau kaip per mėnesį sušaukiamas pakartotinis susirinkimas, kuris turi teisę priimti nutarimus neįvykusio susirinkimo darbotvarkės klausimais, nesvarbu, kiek Organizacijos narių dalyvavo susirinkime.

6.4.6. Visuotiniame narių susirinkime balsavimas yra atviras.

6.4.7. Visuotinis narių susirinkimas gali būti šaukiamas teismo sprendimu, jei jis nebuvo sušauktas šių įstatų nustatyta tvarka ir dėl to į teismą kreipėsi Organizacijos narys ar valdymo organas.

6.4.8. Visuotiniai narių susirinkimai turi būti protokoluojami. Protokolas turi būti surašytas ir pasirašytas ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas po visuotinio narių susirinkimo pabaigos.

6.4.9. Organizacijos narių susirinkimai gali būti organizuojami šiais būdais:

6.4.9.1. kontaktinis;

6.4.9.2. nuotolinis (naudojant vaizdo konferencijų ir pokalbių platformas ZOOM, TEAMS ir pan.);

6.4.9.3. rašytine procedūra (kai balsuojama el. paštu), vadovaujantis visuotinio narių susirinkimo rašytinės procedūros aprašu;

6.4.9.4. mišrus.

VII. VALDYBA

7.1. Valdyba yra kolegialus Organizacijos valdymo organas.

7.2. Organizacijos valdybą sudaro 9 nariai (įskaitant pirmininką). Valdybos narius 5 metams renka visuotinis narių susirinkimas.

7.3. Organizacijos valdybą renka ir atšaukia visuotinis narių susirinkimas. Valdybos darbui vadovauja Organizacijos pirmininkas.

7.4. Visuotinis narių susirinkimas gali atšaukti visą valdybą arba pavienius jos narius nepasibaigus jų kadencijai.

7.5. Valdybos nariu negali būti asmuo, kuris pagal kitus teisės aktus neturi teisės eiti šių pareigų.

7.6. Valdybos narys gali atsistatydinti iš pareigų kadencijai nepasibaigus, apie tai raštu įspėjęs Organizacijos valdybą ne vėliau kaip prieš 14 dienų.

7.7. Valdyba veikia vadovaudamasi Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais, šiais įstatais, Organizacijos visuotinio narių susirinkimo sprendimais.

7.8. Valdybos kompetencijai priklauso:

7.8.1. inicijuoti visuotinio narių susirinkimo sušaukimą;

7.8.2. teikti pasiūlymus dėl Organizacijos veiklos;

7.8.3. inicijuoti įstatų pakeitimus ir papildymus;

7.8.4. svarstyti labdaros ir paramos teikimo klausimus, įgyvendinant šiuose įstatuose nurodytus Organizacijos tikslus ir uždavinius;

7.8.5. atlikti Organizacijos finansuojamų projektų atranką;

7.8.6. nustatyti Organizacijos veiklos tvarką ir santykių su trečiaisiais asmenimis principus;

7.8.7. valdyti, naudoti, skirstyti Organizacijos turtą, vykdyti kitas visuotinio narių susirinkimo valdybai paskirtas funkcijas;

7.8.8. rengti ir tvirtinti Organizacijos vidaus dokumentus.

7.9. Organizacijos valdyba:

7.9.1. priima sprendimus dėl Organizacijos administracijos struktūros ir pareigybių;

7.9.2. priima į darbą ir atleidžia darbuotojus, nustato jiems atlyginimo dydį;

7.9.3. vadovauja Organizacijos veiklai laikotarpiuose tarp visuotinių narių susirinkimų;

7.9.4. analizuoja Organizacijos veiklos rezultatus, pajamų ir išlaidų sąmatas, inventorizacijų ir kitus vertybių apskaitos duomenis;

7.9.5. organizuoja Organizacijos renginius, pasitelkiant Organizacijos narius;

7.9.6. priima sprendimą dėl kitų juridinių asmenų, filialų ir atstovybių steigimo bei jų veiklos nutraukimo ar dėl tapimo kitų juridinių asmenų dalyviu;

7.9.7. priima sprendimą dėl Organizacijos valdomo turto ir lėšų perleidimo, užtikrinimo jais prievolių įvykdymą ar kitokio Organizacijos  turto valdymo apribojimo. Toks sprendimas gali būti priimamas tik tuo atveju, kai siekiama įgyvendinti Organizacijos įstatuose nustatytus tikslus;

7.9.8. priima sprendimus dėl projektų finansavimo bei paramos lėšų paskirstymo;

7.9.9. priima sprendimus dėl dalyvavimo projektinėje veikloje;

7.9.10. sprendžia klausimus dėl Organizacijosadministracijos biuro adreso keitimo;

7.9.11. priima sprendimus dėl naujų narių priėmimo ir pašalinimo;

7.9.12. priima sprendimus Organizacijos tapti kitų juridinių asmenų steigėja, nare;

7.9.13. priima sprendimus dėl labdaros ir paramos teikimo, įgyvendinant šiuose įstatuose nurodytus Organizacijos tikslus ir uždavinius.

7.9.14. priima sprendimus dėl Organizacijos turto įkeitimo, garantuoti, laiduoti ar kitaip užtikrinti kitų asmenų prievolių vykdymą Asociacijų įstatymo numatyta tvarka;

7.9.15. priima sprendimą skolintis pinigų iš kredito įstaigų;

7.9.16. priima sprendimus kitais Organizacijos įstatuose ar visuotinio narių susirinkimo nutarimuose valdybos kompetencijai priskirtais klausimais.

7.10. Valdybos darbo tvarką nustato jos priimtas valdybos darbo reglamentas.

7.11. Organizacijos valdyba sprendimus priima posėdžiuose. Valdybos posėdžio šaukimo iniciatyvos teisę turi pirmininkas arba ne mažiau kaip 3 (trijų) valdybos narių grupė. Apie posėdžio sušaukimą, nurodydami posėdžio datą, laiką, vietą ir visus darbotvarkės klausimus, valdybos posėdžio šaukimo iniciatoriai turi informuoti elektroniniu paštu valdybos narius ne vėliau kaip prieš 5 (penkias) kalendorines dienas iki planuojamo posėdžio.

7.12. Valdybos posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja daugiau kaip 1/2 valdybos narių.  Sprendimai priimami paprasta posėdyje dalyvavusių valdybos narių balsų dauguma. Balsavimo metu kiekvienas valdybos narys turi vieną balsą. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia pirmininko balsas.

7.13. Valdyba savo veiklą pradeda pasibaigus visuotiniam narių susirinkimui ir savo funkcijas atlieka įstatuose nustatytą laiką arba kol bus išrinkta ir pradės dirbti nauja valdyba, bet ne ilgiau kaip po valdybos kadencijos pabaigos vyksiančio ataskaitinio visuotinio narių susirinkimo.

7.14. Valdybos narys, turintis balsavimo teisę ir susipažinęs su darbotvarke, gali raštu, ne vėliau kaip 1 valandą prieš vyksiantį posėdį, pranešti valdybai savo valią „už“ ar „prieš“ svarstomu klausimu. Tokie pranešimai įskaitomi į valdybos posėdžio kvorumą ir balsavimo rezultatus svarstomam klausimui.

7.15. Valdybos posėdžiai ir juose priimami sprendimai protokoluojami. Protokolas turi būti parengtas ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas po įvykusio valdybos posėdžio. Parengtas protokolas elektroniniu paštu 1 (vieną) dieną derinamas su valdybos nariais.

7.16. Valdybos narių susirinkimai gali būti organizuojami šiais būdais:

7.16.1. kontaktinis;

7.16.2. nuotolinis (naudojant vaizdo konferencijų ir pokalbių platformas ZOOM, TEAMS ir pan.);

7.16.3. rašytine procedūra (kai balsuojama el. paštu), vadovaujantis valdybos narių susirinkimo rašytinės procedūros aprašu;

7.16.4. mišrus.

VIII. ORGANIZACIJOS PIRMININKAS

8.1. Organizacijos pirmininką renka visuotinis narių susirinkimas iš VVG narių 5 (penkių) metų laikotarpiui. Organizacijos pirmininkas išrenkamas, jeigu už pasiūlytą kandidatūrą balsuoja daugiau nei pusė susirinkime dalyvaujančių narių. Į pirmininko pareigas renkami Organizacijos nariai gali būti siūlomi kitų arba patys pasiūlo savo kandidatūrą.Organizacijos pirmininkas yra ir valdybos pirmininkas.

8.2. Organizacijos pirmininkas:

8.2.1. vienasmeniškai atstovauja Organizacijos interesams valstybinėse, nevyriausybinėse organizacijose, teismuose, santykiuose su fiziniais ar juridiniais asmenimis;

8.2.2. Organizacijos vardu sudaro ir pasirašo sutartis su fiziniais ir juridiniais asmenimis;

8.2.3. vykdo valdybos sprendimus, įgyvendina šiuose įstatuose nurodytus Organizacijos tikslus ir uždavinius;

8.2.4. atidaro sąskaitas kredito įstaigose, valdybos sprendimu priima ir atleidžia darbuotojus, užmezga ir palaiko ryšius su tarptautinėmis organizacijomis;

8.2.5.  tvirtina informacijos, kuri turi būti laikoma konfidencialia, sąrašą;

8.2.6.  organizuoja bei koordinuoja Organizacijos veiklą;

8.2.7. rengia Organizacijos veiklos ataskaitą bei teikia ją tvirtinti visuotiniam narių susirinkimui pasibaigus kalendoriniams metams per 4 mėnesių laikotarpį;

8.2.8. organizuoja viešos informacijos paskelbimą;

8.2.9. vykdo Organizacijos narių apskaitą;

8.2.10. priima kitus Asociacijų įstatyme bei šiuose įstatuose jo kompetencijai priskirtus klausimus.

8.3. Pirmininkui išvykus ar dėl kitų priežasčių negalint vykdyti jam paskirtų pareigų ir funkcijų, jas vykdo Organizacijos pirmininko paskirtas pavaduojantis asmuo.

IX. ORGANIZACIJOS LĖŠOS IR PAJAMOS, JŲ NAUDOJIMO TVARKA

9.1. Organizacijos lėšų šaltiniai:

9.1.1. stojamasis bei  nario mokestis. Šių mokesčių mokėjimo tvarką reglamentuoja Organizacijos nario mokesčio mokėjimo tvarkos aprašas;

9.1.2. iš Europos Sąjungos, valstybės, savivaldybės biudžetų ir fondų, tarptautinių ir Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų ar kitų fizinių ir juridinių asmenų gautos lėšos;

9.1.3. iš ūkinės komercinės veiklos gautos lėšos;

9.1.4. kitos teisėtai gautos lėšos.

9.2. Valstybės valdžios ir valdymo institucijos, savivaldybės gali skirti lėšų Organizacijai tik konkrečioms kaimo plėtros, kultūros, švietimo, sporto, sveikatos ir kitoms socialinėms ar kitokioms tikslinėms programoms įgyvendinti bei kitais įstatymų numatytais atvejais.

9.3. Organizacijos turtas ir lėšos turi būti naudojamos jos įstatuose numatytiems tikslams pasiekti ir uždaviniams įgyvendinti ir jokia forma negali būti skirstomos Organizacijos nariams.

X. PRANEŠIMŲ SKELBIMO IR ĮSTATŲ KEITIMO TVARKA

10.1. Civilinio kodekso, Asociacijų įstatymo, kitais teisės aktais ir šių įstatų numatytais atvejais Organizacijos pranešimai ir informacija skelbiami tvarka, kurią nustato teisės aktai ir šie įstatai.

10.2. Viešus pranešimus Organizacijos skelbia tinklapyje www.kretinga.lt  ir/arba pranešama visiems įstatymų numatytiems asmenims elektroniniu paštu. Organizacijos pranešimai skelbiami Civilinio kodekso, Asociacijų įstatymo ir kitais teisės aktais nustatytais terminais.

10.3. Tais atvejais, kai įstatymai ir šie įstatai numato alternatyvius pranešimų skelbimo būdus, konkretų skelbimo būdą parenka Organizacijos valdyba.

10.4. Už Civiliniame kodekse, Asociacijų įstatyme ir šiuose įstatuose nustatytos informacijos viešą paskelbimą, pranešimų nariams ir kreditoriams bei juridinių asmenų registro tvarkytojui tinkamą ir savalaikį pateikimą atsako Organizacijos pirmininkas.

10.5. Įstatai keičiami visuotinio narių susirinkimo sprendimu, priimtu ne mažesne kaip 2/3 balsų dauguma.

10.6. Pakeistus įstatus pasirašo Organizacijos visuotinio narių susirinkimo įgaliotas asmuo. Įstatų pakeitimai įsigalioja nuo jų įregistravimo juridinių asmenų registre. Kartu su įstatų pakeitimais Organizacijos juridinių asmenų registrui turi pateikti visą pakeistų Organizacijos įstatų tekstą (naują redakciją).

XI. FILIALŲ IR ATSTOVYBIŲ STEIGIMAS, JŲ VEIKLOS NUTRAUKIMAS

11.1. Organizacijos turi teisę steigti filialus ir atstovybes. Organizacijos įsteigti filialai ir atstovybės nėra juridiniai asmenys ir veikia Organizacijos vardu pagal Organizacijos įstatus ir valdybos suteiktus įgaliojimus.

11.2. Asociacijos filialai ir atstovybės steigiami, reorganizuojami ir likviduojami Organizacijos visuotinio narių susirinkimo sprendimu. Organizacijos filialų ir atstovybių nuostatai tvirtinami ir keičiami, taip pat skiriami ir atšaukiami filialų ir atstovybių vadovai Organizacijos valdybos sprendimu.

XII. ORGANIZACIJOS FINANSINĖS VEIKLOS KONTROLĖ

12.1. Organizacijos lėšų ir turto apskaitą tvarko Organizacijos valdybos patvirtintas finansininkas, kuris atsako, kad ši apskaita atitiktų Lietuvos Respublikos įstatymus ir kitus norminius aktus, reglamentuojančius šią sritį. Finansininkas gali dirbti visuomeniniais pagrindais, būti samdomas arba gali būti sudaryta paslaugų sutartis su įmone dėl finansų apskaitos tvarkymo.

12.2. Jeigu Organizacija gauna lėšų iš valstybės ar savivaldybės biudžetų, taip pat valstybinių įmonių, įstaigų, organizacijų, savivaldybės kontrolierius ar kita atitinkamas funkcijas atliekanti institucija turi teisę tikrinti, kaip tokios lėšos naudojamos.

12.3. Visus Organizacijos dokumentus, kurių pagrindu yra naudojamos Organizacijos lėšos, esančios Organizacijos sąskaitose, ir jomis disponuojama, turi pasirašyti pirmininkas (ar kitas jo įgaliotas Organizacijos narys ar darbuotojas) ir Organizacijos finansininkas (ar už finansų tvarkymą atsakingos įmonės, su kuria sudaryta atitinkama sutartis, įgaliotas asmuo).

12.4. Valstybės ir savivaldybės kontrolės institucijos turi teisę įstatymų nustatyta tvarka tikrinti Organizacijos veiklą.

12.5. Gali būti atliekamas Organizacijos finansinės veiklos auditas. Auditorių ar audito įmonę 2/3 visų susirinkime dalyvaujančių Organizacijos narių balsų dauguma išrenka visuotinis narių susirinkimas bei įpareigoja pirmininką sudaryti sutartį su auditoriumi ar audito įmone.

XIII. ORGANIZACIJOS ĮSTATŲ KEITIMO IR PAPILDYMO TVARKA

13.1. Iniciatyvos teisę keisti ir papildyti įstatus turi Organizacijos valdyba,  pirmininkas arba 1/4 Organizacijos narių.

13.2. Organizacijos įstatai keičiami ar papildomi visuotinio narių susirinkimo nutarimu 2/3 visų Organizacijos visų narių balsų dauguma.

13.3. Įstatų pakeitimai ir papildymai įsigalioja nuo jų teisinio įregistravimo Juridinių asmenų registre. Kartu su pakeitimais Organizacijos Juridinių asmenų registrui turi pateikti visą pakeistų Organizacijos įstatų tekstą (naują redakciją).

XIV. ORGANIZACIJOS REORGANIZAVIMAS IR VEIKLOS NUTRAUKIMAS

14. Organizacijos reorganizavimas ir veiklos nutraukimas vykdomas remiantis Lietuvos Respublikos Asociacijų įstatymo, Lietuvos Respublikos civilinio kodekso, kitų įstatymų ir šių įstatų nustatyta tvarka.

XV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

15. Kilus Organizacijos veikloje klausimui, kuris nėra sureguliuotas šių įstatų nuostatose, taikomos Lietuvos Respublikos Asociacijų įstatymo, kitų įstatymų bei teisės aktų nuostatos.

 Įstatai patvirtinti visuotiniame narių susirinkime, įvykusiame 2022-11-17

Kretingos miesto vietos veiklos grupė

Pirmininkė Gintarė Liobikienė